вторник, 13 декабря 2016 г.

СТВОРЕННЯ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ – МОЖЛИВІСТЬ ГРОМАДЯНАМ РЕАЛІЗУВАТИ СВОЇ ПРАВА
      10  грудня – Міжнародний  день  захисту  прав  людини. Про свої  права  та  обов’язки  а  також  про  захист  своїх прав  мають  змогу ознайомитись  читачі  бібліотеки  з  книжкової  виставки «Україна – правова  держава».

         1 вересня по всій Україні  свої двері для громадян  відкрили  Бюро правової допомоги.
         Бюро правової допомоги є точкою активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.
    Хмільницьке бюро правової допомоги є третьою ланкою у системі правової допомоги - структурним підрозділом Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
     Фахівці у галузі права: Ганна Мариніч – заступник начальника Хмільницького бюро правової допомоги та Інна Шеремета – головний спеціаліст Бюро,в якій  презентували   діяльність новостворенего бюро правової допомоги, яка  спрямована на досягнення декількох цілей:
• підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;
• сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;                          .
• зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих верств населення  внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;
• зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;                .
• посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;
• сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування.
    Новостворене Бюро виконує функції правопросвітництва та надання первинної правової допомоги, що включає активне поширення правової інформації та забезпечення доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад. А  соціально незахищеним категоріям громадян (малозабезпечені, інваліди, учасники бойових дій, в т.ч. учасники АТО, члени їх сімей, діти – сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які опинились в складних життєвих обставинах чи постраждали від збройних конфліктів, інші відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу») у Бюро надаватимуть і безоплатну вторинну правову допомогу, що включає складення процесуальних документів та представництво інтересів громадян в суді та перед іншими особами.
     У разі потреби  юристи Бюро правової допомоги також здійснюватимуть представництво в суді за окремими видами спорів для окремих вразливих категорій за рішенням МЦ.
     Крім цього у Бюро  правової допомоги громадяни матимуть доступ до усіх електронних сервісів Міністерства юстиції України. Зокрема громадяни зможуть онлайн подати заяву про одруження, оформити повторні документи (свідоцтво про народження, свідоцтво про смерть,  свідоцтво про розірванню шлюбу…) отримати послуги з нарахування матері  допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до трьох років чи отримати витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно. Тим, хто не має навичок користування комп’ютером, допомагатимуть працівники бюро.
    Бюро правової допомоги - це місце, де люди з громади можуть отримати вичерпну інформацію з будь-яких правових питань що стосуються всіх аспектів їхнього життя, тут також підкажуть як вирішити життєву проблему в правовий спосіб.
Звернутися може будь-яка людина, якщо у неї виникли проблеми, що стосуються цивільного, спадкового, земельного, трудового, сімейного права чи захисту прав дітей. Якщо питання не стосуватиметься надання правової допомоги, працівники Бюро допоможуть визначитись з подальшими діями. Жоден громадянин, який звернеться до Бюро правової допомоги не залишиться без уваги та підтримки.
    Всі правові послуги надаються кваліфікованими юристами та адвокатами, вони   є безкоштовними для громадян,  і отримати їх жителі територіальних громад  можуть практично за місцем свого проживання, що є запорукою створення рівних умов для доступу громадян до правосуддя.
    Адреса Бюро правової допомоги: Хмільницьке бюро правової допомоги: 22000, м. Хмільник, вул. Літописна, буд. 11 (колишня   вул.Червоного козацтва, буд.14); тел. 068-042-61-12.
   Більше інформації про безоплатну правову допомогу веб сайті Регіонального центру  з надання БВПД у Вінницькій області:  http://vinnytsya.legalaid.gov.ua/ua/  та на Інформаційній сторінці Козятинського МЦ з надання БВПД: https://www.facebook.com/kozyatyn.legalaid/

Комментариев нет:

Отправить комментарий