Одразу після війни дитячі ясла розміщувалися в хатах
селян. Завідуючою яслами була Закутнер Євгенія
Яківна.
Вихователями тоді були Бойко Явдокія Омелянівна, Мулярчук Настя Семенівна,
Мар’євич Ганна Зіновіївна.
В 1955 році було відкрито в новозбудованих 3-х приміщеннях дитячий
садок «Ромашка». Першою завідуючою садочка була Кізь Марія Станіславівна, талановитий, мудрий керівник, яка віддала свій талант культурному розвитку села, вихователем – Ковтун Ганна Маркіянівна -- добра, чуйна, справедлива, порядна і мудра
людина - вихователька, яку любили і поважали всі діти.
З початку своєї діяльності садок ділився на державний і колгоспний і був переповнений. Згодом завідуючою дитячим садком стала Слободяник Надія Пилипівна, а в 1985 році її змінила Крикун Люба Петрівна, яка віддала всю себе садочку аж до 2017 року.
В колгоспному садочку працювала
завідуючою Шарун Галина Іванівна, на
період декретної відпустки, її заміняла Собчук
Антоніна Авраамівна. Вихователькою тоді була Чехівська Ольга Миколаївна, а
згодом -- Васильківська Валентина Іванівна. Потім колгоспний дитячий садочок
закрили, а через певний проміжок часу відкрили в тому приміщенні другу групу
державного дитячого садка. Дубенчак Галина Капітонівна з молодих років, аж до
пенсії, пліч-о-пліч з завідувачкою Крикун Любою Петрівною, працювала вихователькою
в державному дитячому садочку.
Садочок відвідували 50 діток – 2 змішані
групи. Їх навчали за програмою «Малятко» три виховательки: Струтинська Леся
Степанівна, Олійник Валентина Анатоліївна, Мазур Тетяна Іванівна.
Крім того діток обслуговували дві няні, повар, праля, двірник, муз.
керівник.
Усі працівники дитячого садочка протягом
довгих років роботи віддавали маленьким вихованцям не тільки знання, а й свою
любов, турботу і піклування.
В 2005 році дитячий садок було
відзначено Почесною грамотою, а колектив садочка за гарну навчально-виховну
роботу було занесено на районну Дошку пошани.
14 жовтня 2017 р. велике релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України ознаменувалося для нашого села ще однією важливою подією: в приміщенні школи облаштували дитячий садочок «Казка». Справа в тім, що в зв’язку із зменшенням учнів одна частина школи не використовувалась, а тепер у стінах новоствореного навчально-виховного комплексу будуть виховуватись 75 діточок, три групи по 25 малюків.

В кінці 1934р. Постишев запровадив святкування Нового року з ялинкою, як це було до революції, але з радянським відтінком. Перша ялинка Нового 1935 року була в черемисівській школі. Мені на святі подарували пачку олівців з канцтоварів Поліщука К.Є.
В першому класі в нас була вчителька Антоніна Єфимівна, потім вона виїхала і в другому класі нас вже вчив Микола Барткович Кошарський з Морозівки, в третьому - Петро Тодосьович Степаненко.

В 1934р. районна колгоспна школа в Сальниці була реорганізована в середню школу. В 1937 році відбувся перший випуск учнів цієї школи. До війни її закінчили 150 чоловік. Директором школи з 1933по 1938рр. був Редіч Петро Олексійович.


До війни в старших класах вчителювали: Довгань Іван Якович (хімія, біологія), Комарницький Петро Іванович (фізика), Грицик Афанасій Юхимович (природознавство, малювання), Крижанівський Сергій Іванович (укр. мова і література), Крижанівська Марія Онуфріїівна (репресована, 10 років позбавлення волі), Літинецький Ізраїль Маркович (німецька мова), Лисенко Микола Опанасович, Варвара Омелянівна (математика), Фаринюк Марія Онуфріївна, Донець Зіновій Опанасович, Слісарчук Микола Максимович та інші.
В 1941р. 108 випускників закінчили Сальницьку середню школу і отримали атестати. Директором тоді був Нетіс.
Після війни школа носить ім'я Героя Радянського Союзу Столярчука Ф.Є.
З 1947 по 1949рр. директором школи працював Галінський Мойсей Юхимович. Вчителі: Собчук Віра Петрівна, Собчук Микола Петрович, Столярчук Феодосій Захарович (воєнрук), Шахворост Ольга Федорівна, Мулярчук Онися Павлівна, Павленко Явдокія П., Гавура Анатолій Остапович, Петрунько Ганна Корніївна, Барабаш Явдокія Тихонівна, Гриньова Олена Дем'янівна, Мулярчук Леонід Ксенофонтович, Мар’євич Ольга Євтухівна (мол. л), Гавура Поліна Дмитрівна (піонервожата).
З 1949 по 1950 – Хуторянський Василь Іванович (1920 р. н.). Його дружина Гуменюк Лідія Порфіловна викладала математику. Поліщук Петро Іванович був завучем, його дружина Марія Іванівна була вчителькою молодших класів. Рогожева Ніна Яківна, Полонська Зіна Єфремівна, Шевчук Марія Маркіянівна,

Вчителі: Сміхульський Іван Олександрович (англійська мова, Огородник Ніна Тодосівна (природознавство), Кутц Олена Францівна, Рогожева Ніна Яківна, Фаринюк Одарка Самійлівна, Полонська Зіна Єфремівна, Павленко Прохор Варфоломійович (математика), Шевчук Марія Маркіянівна, Петрук Степанина Петрівна, Павленко Ольга Федорівна, Іванов Сергій Якович, Довгань Ксенія Григорівна, Довгань Галина Іванівна, Собчук Петро Назарович, Собчук Ахтія Назарівна, Дубенчак Олена Кирилівна, Сорока Микола Максимович, Дем’янчук Марія Миронівна, Мулярчук Костянтин Антонович, Павленко Петро Вікторович ( воєнрук). Вчителі початкових класів: Мар’євич Ольга Євтухівна, Гавура Ганна Маркіянівна, Ковтун Дмитро Андрійович. Шкільним бібліотекарем була Орлова Раїса Єфимівна.
Василь Феодосійович Маремпольський, що вступив до восьмого класу Сальницької середньої школи, яку закінчив у 1948 році, згодом у вірші «Сальницька дорога» написав такі рядки:


Стоять: Т.Й.Адамчук, В.П.Петрунько, О.К.Собчук, К.А.Мулярчук, П.В.Павленко.
Особливу роль в житті села і школи відіграла і його дружина Шеремета Фросина Іванівна, що викладала фізику, як учитель та особливо проявила себе в неабияких організаторських здібностях. Була головою жіночої ради. Ні одні свята, культурні заходи, шкільні вечори не проходили без них. Вони дійсно віддали своє життя розвитку навчання і вихованню дітей. Були активними учасниками життя села. Особливо школа була задіяна, крім навчання, у вихованні трудового і духовно-культурного розвитку, проводилися різноманітні заходи, свята. Крім свята Весни, було свято Осені, Урожаю, Обжинків, проводилися "Голубі вогники", новорічні карнавали.


Завучем стала Параніч Тетяна Миколаївна. Вчителі: Ісаченко Валентина Созонівна (історія), Лабенська-Барабаш Ніна Михайлівна (англійська мова), Чехівська Надія Семенівна (математика), Павленко Леонід Прокопович, Павленко Євгенія Казимірівна, Грабарчук-Ряба Галина Костянтинівна, Шиманська Зоя Архипівна (укр. мова і література), Фаринюк Тетяна Андріївна (історія), Чехівська Олена Петрівна (географія та економіка), Полонський Іван Анатолійович (математика), Собчук Тамара Іванівна (іноземна мова), Кошова Наталя Борисівна, Самусь Георгій Петрович (музика). Вчителі молодших класів: Мізяківська Люба Володимирівна, Миронюк Надія Романівна, Павленко Валентина Миколаївна, Вихованець Тетяна Володимирівна.
У школі систематично проводилися районні конференції вчителів, які запозичували багатий досвід сальничан.

У Києві з 2 по 5 листопада 1998 року відбулась 2 конференція на тему «Модель Організації Об’єднаних націй». Проводилась вона при сприянні Представництва ООН в Україні, Міжнародної школи «Печерськ» та Київського ліцею бізнесу. Стати учасником конференції пощастило й групі дітей Сальницької школи. Школярам й справді пощастило тому що, по-перше, з Вінниччини участь у конференції брали лише учні ліцеїв та гімназій, для яких подібні заходи – не дивина.
В школі діє шкільна бібліотека, яку очолює Плахотнюк Людмила Василівна. Книжковий фонд бібліотеки становить 11600 примірників (здебільшого підручники). Бібліотека обслуговує учнів та вчителів школи.
В серпні 2006 р., до 100-річчя з дня народження Героя Радянського Союзу Столярчука Флора Євстафієвича встановлено його погруддя біля школи і розширено музей-кімнату в школі.

В 2010р. було придбано новий шкільний автобус, що перевозить дітей з Гнатівки.
В травні 2012р. з «Корпусу миру США в Україні» була направлена в сальницьку школу юна американка зі штату Монтана Молі Рівкін. Вона займалася з учнями школи по дворічній програмі проекту боротьби зі СНІДом «Вільний удар», веденням здорового способу життя, безкоштовним навчанням всіх бажаючих англійської мови. Проживала вона на квартирі по вул. Леніна (тепер Соборна) і спочатку зовсім не знала української мови. Та згодом, спілкуючись з сальничанами, вона вивчила мову, закохалася в українську пісню, в українських людей.

В лютому 2014р., після кривавих подій на Майдані, куратори «Корпусу миру США в Україні» в терміновому порядку перервали перебування Молі Рівкін та інших працюючих в Україні молодих американців і достроково відправили їх на батьківщину в США.
Молі й досі спілкується з сальницькими друзями і навіть розпочала писати книгу на англійській мові про своє перебування в Сальниці.
В 2016р. в школі запрацювала новозбудована котельня на дровах, що дало можливість відмовитися від дорогоцінного палива – природного газу.
Хмільницький район на цих змаганнях був представлений збірними командами Уланівської та Сальницької загальноосвітніх шкіл, вихованців Хмільницької районної дитячо-юнацької спортивної школи. Команди юнаків та дівчат з Сальниці здобули бронзові нагороди.
Загалом чемпіонат області пройшов у дружній та захоплюючій атмосфері. Учасники та призери змагань були нагороджені грамотами та медалями.
Комментариев нет:
Отправить комментарий