пятница, 5 августа 2016 г.

      Моє  село,  моя  родина –
      То  все  квітуча  Україна.  
        

З-поміж сіл, що над Бугом чарівним

Ти, як маківка вся розцвіла,

Я люблю тебе, Сальнице рідна,

Моя шана тобі і хвала.



        У час духовного відродження нашого народу дедалі уважніше вдивляємося в його історію,частіше звертаємося до нашого минулого. В липні цього року виповнилосяся 585 років з часу появи першої письмової згадки про наше село, нашу рідну Сальницю.
         Історія Сальниці  досить цікава та самобутня. Cело було засноване у XVII ст. 7 червня 1607 року королем Сигізмундом ІІІ надано магдебурзьке право і герб — «…одну руку оголену, а другу панциром покриту й лук з напнутою стрілою». 5 червня 1792 року згаданий привілей без змін підтверджено королем Станіславом-Августом Понятовським Сальниця  була заштатним містом Літинського повіту Подільської губернії. За переписом 1897 року, населення Сальниці становило 3699 осіб, серед яких було 74,6% українців та 24,3% євреїв.   Cтаном на 1.01.2016р. в Сальниці та Гнатівці нараховується 1400 дворів, в яких проживає 2165 чоловік.
        Наше село завжди славилось своїми родючими чорноземами й працьовитими людьми, що вирощують хліб та виховують дітей --  гідних продовжувачів свого роду.
        До цієї славної дати бібліотека підготувала виставку старожитностей рідного села  «Наш край—історії скарбниця», на якій представлені зібрані працівниками  бібліотеки старовинні вишиті рушники та сорочки, яким  більше  ста років; глиняний посуд; старовинні книги,  документи, світлини, тощо.
        Підготовлено також і книжково-ілюстративну виставку « Я люблю тебе, Сальнице рідна, моя шана тобі і хвала».Читачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з розширеною історією села, спогадами старожилів, з життям та творчістю Я. Шпорти, інших видатних сальничан, старовинними світлинами.

Земле наша мила, славна і велична.
Ти для всіх колиска горда і одвічна.
Засівайся, земле, не слізьми і кровю,
А засійся, земле, щастям і любовю.

Копії паспортів 1912 та1918 років видання, купча на землю 1879 р.
Жіноча сорочка вишита в 1898р.
Оригінал плаката з зображенням Олександра ІІ, (1892р.)
На страже: Красноармейская газета. -- 1944.-- 11марта.(оригінал).


Комментариев нет:

Отправить комментарий